Vážení zákazníci, aktuálne dodacie lehoty sú 2 - 3 pracovné dni. Predpokladaný dátum odoslania Vašej objednávky je 27. 5. 2024.

Starostlivosť o krištáľové výrobky

Výrobky zo skla ako poháre, čaše, flétne, vázy a svietniky, ktoré Vám na tomto e-shope ponúkame, sú vyrobené z krištáľového skla, ručne brúsené a špeciálnou technológiou lepenia ozdobené kryštálikmi  Swarovski® Elements. Proces dekorácie krištáľového skla je náročný a my mu venujeme plnú zodpovednosť, starostlivosť a snahu. Chceli by sme, aby Vám naše výrobky čo najdlhšie slúžili a nestratili nič zo svojej krásy a lesku. Preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste dodržovali nižšie uvedené odporúčania pre starostlivosť o Vaše poháriky.

Poháre z krištáľového skla umývajte vždy iba ručne, vo vlažnej alebo teplej vode. Nikdy nie v horúcej, pretože by mohli prísť k prasknutiu skla, vplyvom náhlej zmeny teploty. Tiež nieje vhodné utierať poháre, bez toho aby ste ich predtým opláchli - prach, ktorý sa na predmetoch priebežne usadzuje, môže obsahovať drobné ostré čiastočky, ktoré by mohli povrch skla poškriabať. Prepláchnutím pohárov sa ho zbavíte.  

Poháre po bežnom použití stačí väčšinou iba opláchnuť pod prúdom čistej vlažnej vody. Pokiaľ je potrebné použiť umývací prostriedok, použite taký, ktorý neobsahuje piesok a agresívne chemické látky. Následne je potrebné poháre dobre vypláchnuť, aby zbytky čistiaceho prostriedku nezničili chuť nápoja pri ich ďalšom použití. Po umytí poháre postavte hore dienkom a nechajte odkvapkať, prípadne takto i voľne vysušiť. Potom už len stačí poháre vyleštiť pomocou bavlnenej utierky bez chĺpkov, čím znovu získajú lesk a teda aj skvelý dojem pri ich ďalšom používaní.

 

Výrobky z krištáľového skla a poháre ozdobené so Swarovski® Elements nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu.